Przebudźcie się ponownie? Jak naturalnie wrócić do snu w nocy

Prawdopodobnie najbardziej częste pytanie zadawane na moich warsztatach bezsenność jest co zrobic te brzydkie środku nocy obudziæ siê ups. Istnieje nie jedną właściwą odpowiedź, zwłaszcza, że to w dużej mierze zależy od tego, co ma w pierwszej kolejności zbudzony podkładów. Dziś chciałbym skupić się na konkretnej sytuacji wspólne dla każdej klasy: „co z tych nocy, kiedy mam NIE IDEA dlaczego jestem na jawie? Te wieczory, kiedy jestem nie podkreślił, zdenerwowany lub martwisz się o nic, w szczególności, ale po prostu obudzić się bez powodu.”

Dobrze znam te noce i są frustrujące, aby co najmniej! Oto moja Rada:

  1. Po pierwsze zauważyć, że jesteś przebudzony, nie najlepiej, co możliwe, aby nie obudzić się w pełni. Nie należy otwierać oczy i nie patrzeć na zegarek; po prostu staram się uspokoić siebie powrotem do snu. Czasami to działa.
  2. Jeśli w pełni obudzić, iść do przodu i spojrzeć na zegar, iść do łazienki, jeśli muszą być, a następnie dać sobie delikatny okna około 15-20 minut, aby wrócić do snu, przy użyciu niezależnie od techniki relaksu może wiedzieć. Czasami skupiam się na oddychaniu i obecnie przez moje serce, wyobrażając sobie białe światło wokół mnie i przez całe moje ciało. Niektóre z moich klientów liczyć wstecz, inni słuchać czegoś kojące. Niezależnie od prac! Jeśli nie spadły we śnie po około 15-20 minut, zadać sobie ważne pytanie: jestem rzeczywiście uczucie spokoju, miłej i spokojnej, czy jestem uczucie frustracji, rozczarowany lub lęk, że to nie jestem jeszcze śpi? Może to brzmi głupio, ale to bardzo ważne rozróżnienie zrobić. Ogólnie rzecz biorąc dla tych z nas ze snu wrażliwe systemy, emocji, takich jak push strachu, lęku, gniewu, frustracji i rozczarowania przespać, a uczucia miłości, bezpieczeństwa i Zaufaj zaprosić snu w. Jeśli jesteś naprawdę uczucie relaxed, ciche i spokój na albo usniecie ostatecznie lub przynajmniej będzie mógł spocząć ciało i umysł. Wiem, że dla siebie, jednak z mojego ogromna historia bezsenność i jest nieszczęśliwy w ciągu dnia ze względu na to, mogę iść z spokojnie śpi do zirytowany, że masz obudziła się w ciągu kilku minut. Kilka dni I można dostosować prawo do światła białego, głębokie oddychanie, pocieszające myśli i kojące uczucie i wrócić do snu dość szybko i nocy nie mogę. Jestem po prostu zbyt zły, niespokojny, rozczarowany i sfrustrowany, że mój sen był zakłócony ponownie. Dla tych nocy polecam wersję EFT/dotknięcie nazywane „wydania i Zamień technika.”
  3. Dla wersji część procesu I dostroić się do negatywnych emocji, staram się zrobić to tak silne, jak to możliwe, a następnie dotknij tak trudne, jak się da – praktycznie Walenie–na punkty. Na przykład podczas gwintowania boku strony mogę powiedzieć coś w stylu:

Mimo, że jestem rozczarowany, frustrację i lęk, że jestem czujny o tej godzinie, kiedy było tak rozpaczliwie nadzieję przespać całą noc, ja wybieram się do czuć te uczucia pełni i zwalnia je.

Jak I bębna w każdym punkcie, wyobrażam sobie, każdą emocję, uwalniając jako czarny dym:

Głowa: wszystkie w tej frustracji

Brwi: wszystkie w ten gniew

Bok oczy: tak rozczarowany

Pod oczy: chciałem być we śnie, ale jestem na jawie

Górna warga: Znowu jestem na jawie

Broda: tak sfrustrowany

Kołnierz kości: tak bardzo!

Pod pachą: to rozczarowanie

Następnie usiąść na chwilę i Wyobraź sobie te negatywne emocje, oddalają się w chmurę czarnego dymu, ostatecznie ginących w niczym.

Kiedy czuję się bardziej neutralne, zaczynam zastępując część procesu. Chodzi o to, aby zastąpić uczucia, które utrzymują przespać, takich jak frustracji, złości i lęku, z tymi, które zapraszają snu, takie jak miłość, zaufanie i wdzięczność. Te uczucia mogą być trudniejsze do dostać w kontakcie z niż frustrację i gniew, który jest na powierzchni, ale Oto kilka propozycji:

Skupić się na kogoś lub coś kochasz głęboko: twarzy Twojego dziecka, wyrażenie swojego zwierzaka lub na ścianie ktoś bardzo kochamy
Skupić się na kogoś lub coś, co jesteś wdzięczny
Wyobraź sobie miejsce, głębokiego spokoju i bezpieczeństwa
Wyobraź sobie, łączenie z większą moc i bycia enfolded w jego ramionach i pocieszeni powrót do spania.
Cokolwiek w ogóle, że przynosi uśmiech i radość do serca
Następnie usiąść i pozwolić moje serce wypełnić białe światło i bezwarunkowej miłości. Mogę wysłać go do wszechświata we wszystkich kierunkach.

W krótkim czasie mogę iść z zirytowany i szeroko czujny do spokojnej i gotowy do snu. Drugiej w nocy wróciliśmy do łóżka i spali prawie sześć godzin więcej!

Następnym razem, gdy budzisz się na bez wyraźnego powodu i są w stanie uspokoić siebie z powrotem do snu w ciągu 15-20 minut, zadać sobie pytanie, jak się czujesz o bycia na jawie. Jeśli w przypadku wystąpienia uczucia, które ściga spać daleko, stara wypuszczamy je i zastąpienie ich uczucia, które zapraszają snu w. Możesz być mile zaskoczony mieć przyzwoity nocy po wszystkich.